به منظور ترويج و تعميق فرهنگ مهدوي در ميان اقشار مختلف جامعه و تمام گروه هاي سني ، فرهنگسراي بهمن مسابقه بزرگ ” چهل حديث مهدوي ” را برگزار مي كند .

منصور احمدلو ، رئيس فرهنگسراي بهمن در گفت و گو با خبرنگار گروه دين و انديشه خبرگزاري “مهر” با اعلام اين خبر اظهار داشت : اين مسابقه موقعيتي را فراهم مي آورد تا علاقمندان به شركت در آن ، مطالعات بيشتري را در راستاي زندگي ، شخصيت و مناقب حضرت مهدي (عج) داشته و اطلاعات عمومي آنها در اين زمينه ارتقاء يابد .

وي توسعه و تعميق هر چه بيشتر فرهنگ مهدوي را از دستاوردهاي اين اقدام ابتكاري به منظور برگزاري چنين مسابقه اي اعلام كرد و افزود : بهره گيري ، گسترش و ساماندهي استعدادهاي فراوان جامعه از ديگر اهداف مسابقه بزرگ ” چهل حديث مهدوي” است .

رئيس فرهنگسراي بهمن با اعلام اين كه تاكنون بيش از سه هزار جلد از دفترچه مربوط به اين مسابقه از طريق مجامع و محافل  ديني و مذهبي نظير نماز جمعه و هيأت ها توزيع شده است گفت : اين كتابچه ها به گونه اي طراحي شده كه علاقمندان به شركت در مسابقه مي توانند حديث ، ترجمه آن و منبع حديث را در فضاهاي اختصاص يافته درج و زماني كه تعداد حديث ها به چهل رسيد ، كتابچه را براي فرهنگسراي بهمن ارسال  كنند .

به گفته احمدلو ، احاديثي كه از ائمه اطهار در مورد حضرت مهدي (عج) گفته شده و همچنين احاديث و رواياتي كه خود حضرت نقل كرده اند را مي توان به عنوان حديث هاي مهدوي در كتابچه ” چهل حديث مهدوي” درج كرد .

وي افزود : اين كتابچه براي درج 48 حديث طراحي شده  و تاكنون 100 نسخه از كتابچه هايي كه توسط متقاضيان كامل شده به دست ما رسيده و علي رغم توزيع سه هزار نسخه از اين كتابچه ، ظرفيت ارائه سه هزار نسخه ديگر را نيز داريم .

احمدلو با اعلام اين كه 4 دي ماه آخرين مهلت براي ارسال آثار است ، گفت : 11 بهمن ماه نيز برگزيده ها در سه گروه 1 ، 2 و 3 انتخاب و معرفي مي شوند و تعداد برگزيده هاي هر گروه نيز به تعداد شركت كنندگان نهايي بستگي دارد .

وي گفت : متقاضياني كه كتابچه فوق را دريافت نكرده اند مي توانند با مراجعه به فرهنگسرا، نسخه اي از آن را دراختيار گرفته و در مسابقه شركت كنند . تمام كساني كه كتابچه مسابقه بزرگ ” چهل حديث مهدوي ” را تكميل كردند مي توانند ، نسخه كامل شده را به آدرس فرهنگسرا كه در كتابچه قيد شده ، از طريق پست ارسال و يا حضوري ارائه دهند .

آثار برگزيده نهايي ، در قالب مجموعه اي با نام ارسال كنندگان، به چاپ خواهد رسيد .