ايهود باراك نخست وزير سابق رژيم اسرائيل در يك نشست سياسي با خبرنگاران رسماً بازگشت خود را به صحنه سياسي اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روزنامه اسرائيلي جروزالم پست باراك كه امروز صبح در تل آويو صحبت مي كرد كانديدائي خود را براي رياست حزب كارگر و انتخابات نخست وزيري اعلام كرد.

در اين نشست كه به درخواست باراك صورت گرفته بود شيمون پرز رئيس فعلي حزب كارگر نيز حضور داشت .

باراك به موجب  ديدارهاي خود با اعضاي كنست از حزب كارگرو روزنامه نگاران  در چند هفته گذشته اعلام داشت بر اين باور نيست كه پرز با وي براي كسب رياست حزب به رقابت برخواهد خواست.

اين اظهارات باراك درحالي صورت مي گيرد كه نظر سنجي ها حاكي از اين امر است كه پرز با اختلاف بسيار زيادي بر باراك پيشي گرفته در حاليكه خود باراك بر اين عقيده است كه رقابت نزديك و شانه به شانه است.

يكي از معاونان باراك نيز با اشاره به اين رقابت و اعلام اينكه پرزسعي دارد دست به جنگي ناعادلانه بزند اظهار داشت:”حقه هاي سياسي موفق نخواهند بود تنها چيزي كه موفق خواهد بود راه درست مي باشد”. 

لازم به ذكر است چندي پيش باراك اعلام داشت كه شديداً به مسئله بازگشت به صحنه سياسي در آينده نزديك مي انديشد و با دوستان مورد اعتماد خود در خصوص زمان اين مسئله به مشورت پرداخته است.

 وي طي مصاحبه اي كه با كانال 2 تلوزيون اسرائيل داشت اعلام كرد كه اگر نتواند به برنامه ريزي بلند مدت خود كه مي خواهد رئيس حزب كار شود دست پيدا كند به كنست(پارلمان اسرائيل) ملحق خواهد شد.

باراك كه در دسامبر سال 2000 بعد از يك سال و نيم احراز پست نخست وزيري از سمت خود كناره گيري كرد و با متاركه از همسرش به زندگي خصوصي روي آورده بود اخيراً اعلام كرد كه از اشتباهات خود درسهائي را آموخته و به نتايجي رسيده است.