رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان ايلام ، رمضان را موهبتي الهي معرفي و بر ضرورت استفاده مناسب از اين فرصت ارزشمند تأكيد كرده و گفت : از فرصت هاي اين ماه بايد در راستاي ارتقاء و تقويت بنيه معنوي استفاده كرد .

حجت الاسلام شريفي راد رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان ايلام در گفت و گو با خبرنگار گروه دين وانديشه خبرگزاري “مهر” اظهار داشت : ماه مبارك رمضان فرصت مغتنمي است كه دستگاه الهي و ربوبي ، با قرار دادن آن ، زمينه و بستري را فراهم كرده تا انسان ها ، موحدين و مؤمنين بتوانند در جهت پاك كردن آلودگي ها و ناپاكي هاي دروني اقدام و فرصت هاي از دست رفته را جبران كنند .

وي با اشاره به اين كه  رمضان بستر بسيار ارزشمند و نردبان ترقي ، براي انسان است تا  بتواند بهتر خودش را از وضعيت نابسامان به وضعيت ايده آل برساند گفت : رمضان ماهي است كه با بهره گيري از بسترهاي مناسب و موقعيت هاي ارزشمند آن مي توان رحمت الهي را كسب و مسائل ناهنجاري كه در تاريخچه زندگي انسان ايجاد شده را تبديل به توفيق و حسنه كنند .

رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان ايلام در مورد وظيفه و رسالت مسئولان فرهنگي به منظور استفاده مناسب از فرصت ارزشمند رمضان گفت : مسئولان فرهنگي مي بايست به ماه مبارك رمضان  به ديده بسيار مهم و با ارزش بنگرند و در راستاي ارتقاء و تقويت بنيه معنوي خود و جامعه تلاش كنند .

حجت الاسلام شريفي راد با تأكيد بر اين كه ماه رمضان بستر مطلوبي براي مقابله با تهاجم هاي فرهنگي است افزود : با تقويت بنيه معنوي جامعه مي توان فرصت هاي بسيار مناسبي را ايجاد كرده ، هجمه ها و تهديدها را خنثي و از بين برد .

وي در ادامه با يادآوري حضور معجزه آسا و بسيار گسترده اقشار مختلف جامعه ، به ويژه جوانان در مراسم هاي مختلف ماه مبارك رمضان و مساجد  تأكيد كرد : با بهره گيري مناسب از اين پتانسيل و انرژي كه هر سال براي يك ماه ايجاد مي شود ، مي توان افكار عمومي اقشار مختلف جامعه را در مسير صحيح قرار داده و علاوه بر سازندگي و بالندگي جامعه ، نقشه ها و شيطنت هاي دشمنان را نيز خنثي كرد .

رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان ايلام ، ترويج مباحث قرآني از طريق جلسات مختلف و همچنين ارائه مباحث ديني به صورت  جذاب و فراگير را از برنامه هاي سازمان تبليغات  اعلام كرد كه در راستاي عملكرد مثبت و سازنده در اين ماه  مي تواند مورد توجه قرار گرفته و تأثيرات مثبتي به دنبال داشته باشد .