بامباد ممدو وزير امور خارجه ساحل عاج بعد از ظهر امروز با حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد خاتمي رييس جمهوري ديدار و گفتگو كرد.

به گزارش خبرگزاري “مهر”  رييس جمهور دراين ديدار گسترش روابط با كشورهاي جنوب بخصوص كشورهاي آفريقايي را از اصول سياست خارجي كشورمان دانست و بر تقويت و توسعه مناسبات جمهوري اسلامي ايران و ساحل عاج تاكيد كرد.

خاتمي با اشاره به استعدادهاي خوب كشور را عاج اظهار اميدواري كرد، اين كشور با تدبير بر بحرانها فائق آمده و با سرعت بيشتري و توسعه را طي كند.

خاتمي تلاش در جهت پيشرفت ساحل عاج را به نفع مردم اين كشور و نيز همه قاره آفريقا دانست، و با اشاره به توافقات و تفاهم نامه هاي انجام شده ميان ايران و ساحل عاج بر اجرايي شدن توافقات تاكيد كرد.

رييس جمهور استعدادها و امكانات فراوان طبيعي، انساني و جغرافيايي كشورهاي جنوب و در عين حال گرفتاريهايي كه به خاطر تحميل عقب ماندگي ها دچار آن هستند را خاطر نشان ساخت و گفت: كشورهاي جنوب و آفريقايي بايد با كمك يكديگر و در كنار هم امكانات لازم براي پيشرفت را بدست آورد.

خاتمي در بخش ديگري از سخنان خود به خشونت، جنگ و ترور كه حاصل وجود تبعيض در جهان است اشاره كرد و گفت: خشونت مرز نمي شناسد و راه حل آن تنها استقرار عدالت در عرصه بين المللي مي باشد.

بامبادممدو وزير راه خارجه ساحل عاج نيز با اشاره به عزم مسوولين كشورش براي گسترش روابط با جمهوري اسلامي ايران، بر توسعه و تقويت روابط في ما بين تاكيد كرد.

وي ضمن قدراني از حمايتها و كمكهاي بشردوستانه از جمله كمكهاي بهداشتي ايران به ساحل عاج، خواستار استفاده كشورش از تجارب و توانايي هاي كارشناسي ايران در زمينه هاي مختلف شد.

وزير خارجه ساحل عاج همچنين بر مشاركت ايران در بازسازي كشورش تاكيد كرد.